post-title

Palangoje išaugus elektros energijos galios poreikiui, bendrovė „Axis Power“ rekonstruos šiame kurorte veikiančią 110/10 kilovoltų transformatorinę pastotę. Kompanija, pasirašiusi sutartį su įmone „Energijos skirstymo operatorius“, atliks darbų už daugiau nei 2 mln. eurų.

„Didžiausias Lietuvos kurortas Palanga nuolat auga, čia investuojama į įvairios paskirties rekreacinius objektus, auga ir elektros energijos galios poreikis. Pastotės rekonstrukcija leis „Energijos skirstymo operatoriui“ prijungti daugiau naujų klientų ir užtikrinti patikimą elektros energijos tiekimą Palangoje“, - sakė „Axis Power“ vadovas Mantas Galdikas.

„Rekonstruota Palangos transformatorių pastotė leis padidinti elektros skirstymo tinklo patikimumą ir pagerins paslaugų kokybę. Atnaujintų ir modernizuotų įrenginių poveikį pajaus daugiau nei 16 tūkstančių gyventojų, taip pat ir verslo įmonės“, – sako ESO Klaipėdos elektros tinklo eksploatavimo skyriaus vadovas Donatas Martinkus.

Klaipėdos regione ESO neseniai rekonstravo Kretingos transformatorių pastotę, taip pagerindama elektros energijos tiekimo patikimumą daugiau kaip 12 tūkst. klientų. Investicijos į Kretingos transformatorių rekonstrukciją siekė daugiau kaip 1,6 mln. eurų.

„Axis Power“ atliks pastotės projektavimo, statybos, montavimo ir paleidimo - derinimo darbus, tieks reikalingą įrangą, apmokys personalą.

Darbus kompanija pradės vasaros pabaigoje. Pirmąjį rekonstrukcijos etapą „Axis Power“ baigs iki šių metų gruodžio 21 dienos, o visas projektas bus įgyvendintas iki 2019-ųjų rugpjūčio pabaigos.

„Turėsime dirbti tiksliai ir operatyviai, nes pirmojo etapo rekonstrukcijos darbams turime nedaug laiko. Be to, projekto metu turėsime užtikrinti nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą vietos gyventojams ir įmonėms“, - pasakoja M. Galdikas.

Šiuo metu „Axis Power“ Lietuvoje įgyvendina 9 transformatorinių pastočių rekonstrukcijos projektus. Iš viso -  50 projektų, susijusių su elektros energijos tiekimu. Tarp jų – naujų vartotojų prijungimo, kabelių linijų keitimo ar mažesnių skirstymo punktų, įrenginių rekonstravimo darbai.

UAB „Axis Power“  priklauso „Axis Industries“ įmonių grupei. Bendrovė stato energetikos ir kitus ypatingos paskirties, sudėtingų konstrukcijų ir technologijų objektus, dirba energetikos inžinerijos srityje. „Axis Power“ elektros pastočių ir skirstomųjų punktų statybos ir rekonstravimo srityse veikia kaip generalinis rangovas, siūlo kompleksines paslaugas nuo idėjos iki visiško projekto įgyvendinimo: projektavimą, įrangos tiekimą, elektros paskirstymo ir automatikos spintų gamybą, specialiųjų statybos darbų atlikimą ir techninę priežiūrą. Įmonė taip pat atlieka monolitinių konstrukcijų betonavimo ir mūro darbus. Bendrovėje dirba 252 darbuotojai.