post-title

Bendrovė „Axis Power“ laimėjo dviejų dalių konkursą ir toje pačioje Grigiškių transformatorių pastotėje rekonstruos  tiek elektros perdavimo, tiek skirstomojo tinklo dalis. Konkursą skelbė  bendrovė „Verslo aptarnavimo centras“, įgaliota įmonių „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), su kuriomis pasirašytų sutarčių vertė sudaro daugiau kaip 2 mln. eurų.

Ši rekonstrukcija atliekama, nes bendrovės „Grigeo Grigiškės“ gamyklai neužtenka esamų elektros pajėgumų.

„Lietuvos elektros rinkoje aktyviai veikiame jau ne pirmą dešimtmetį, tačiau tokio tipo – dvigubą – konkursą laimėjome pirmą kartą kompanijos istorijoje“, - sakė „Axis Power“ vadovas Mantas Galdikas.

„Axis Power“ skirstomojo elektros tinklo pastotės rekonstravimo darbus įsipareigojo atlikti per 22 mėnesius. Bendrovė parengs darbo projektą ir pakeis esamus galios transformatorius, kompensavimo įrenginius, RAA ir TSPĮ dalis, kabelines linijas, uždaros skirstyklos narvelius. „Axis Power“ taip pat atliks statybinius sklypo plano ir konstrukcijų darbus.

Elektros perdavimo tinklo rekonstrukcija užtruks lygiai dvejus metus. „Axis Power“ parengs projektą, pagal kurį pakeis statinio konstrukcijas, 110 kV atviros skirstyklos gnybtų spintas, įdiegs naujus šios skirstyklos įrenginius, atliks  jų apšvietimo ir įžeminimo darbus. Taip pat bus rekonstruotas modulinis valdymo punkto pastatas, pakeisti jėgos ir kontroliniai kabeliai, RAA dalis, TSPĮ bei atlikti derinimo-konfigūravimo ir bandymo darbai.

110/6kV Girgiškių transformatorinė pastotė yra rajoninė pastotė, iš kurios elektros energija tiekiama Grigiškių miesto ir rajono elektros vartotojams ir „Grigeo Grigiškės“ gamyklai. Atlikus pastotės rekonstravimo darbus, vartotojams bus padidinta leistina naudoti elektros energijos galia, elektra bus tiekiama saugiai ir patikimai.